Yönetim Kurulu Farklılıklarımız Taahhütlerimiz İMECE Vakfı
İlhan SOYLU Yusuf TATAR Ahmet Akif KURT Dr. Savaş YILMAZ Erdi ÇAPAR Yücel TEPEKÖY Hakan BAY

Dr. Savaş YILMAZ

Yönetim Kurulu Üyesi

1975 yılında Kars'ta doğdu. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Kamu Maliyesi ve Mali Hukuk alanında yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Ekonomisi Ana Bilim dalında doktora sahibidir. 1998 yılında Kredi Garanti Fonu AŞ’de Finansal Analist olarak iş hayatına başlayan Yılmaz, daha sonra Dışbank A.Ş de müfettişi ve İç Anadolu Bölgesi İç Kontrol Yöneticisi olarak devam etti. Dünya Bankasının Sosyal Riski Azaltma Programı (SRAP), İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Arttırılması projesinde (İSMEP) yöneticilik yapan Yılmaz, Türkiye’nin yakın dönemde gerçekleştiği en büyük dönüşüm programlarından biri olan, sağlık ve emeklilik sisteminin yapısal olarak tamamen dönüştüğü Sağlıkta Dönüşüm ve Sosyal Güvenlik Reformu Projesinin Direktörlüğünü yaptı.

2012 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müşavirliği görevinde, 2012-2013 yılları arasında yönetim danışmanlığı alanında faaliyet gösteren uluslararası bir danışmanlık grubu olan HD Consulting Grup’un ülke direktörlüğünü yürüttü; aynı dönemde yönetim danışmanlığı, özel sektörde üstü düzey yöneticilik ile icra kurulu üyeliklerinde bulundu.

İş dünyasında kurucu ve yönetici ortakları arasında yer aldığı SC Proje Yönetim Danışmanlık Turizm ve Tic. Ltd. Şti , JOY Refund Vergi İade Aracılık Hizmetleri AŞ’nin yanı sıra Çilek Yolu adıyla topraksız tarım ve seracılık faaliyetleri yürütmektedir.  İleri seviyede İngilizce bilen Yılmaz. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Temsil ve Üyelikler

Yeşilay Cemiyeti (Ağustos 2013- Ağustos 2018) Kurucu Genel Müdürlüğü

İstanbul Ticaret Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Danışma Kurulu Üyesi

MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

MÜSİAD Planlama, Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı