Yönetim Kurulu Farklılıklarımız Taahhütlerimiz İMECE Vakfı
İlhan SOYLU Yusuf TATAR Ahmet Akif KURT Yücel TEPEKÖY Hakan BAY

Yücel TEPEKÖY

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Ankara’da doğdu. T.E.D. Ankara Koleji’nden 1989 yılı mezunu olan Yücel Tepeköy, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü Şeref Öğrencisi olarak bitirdi.

Bilkent Üniversitesi’nde İşletme (MBA) Yüksek Lisansı yaptı. TÜBITAK Ankara Elektronik AR-GE Enstitüsü – VLSI Tasarım Merkezi’nde Tasarım Mühendisi olarak çalıştı. 1995-1998 yılları arasında Deloitte & Touche Danışmanlık şirketinde Kıdemli Danışman olarak çalışan Yücel Tepeköy Sabancı Üniversitesi, Üniversite Yönetim Sistemi, kritik süreçler ve bilgi teknolojileri stratejisinin belirlenmesi aşamasında anahtar rol aldı. Sağlık Bakanlığı, İş ve İşçi Bulma Kurumu, TEAŞ gibi birçok önemli kuruluşun Dünya Bankası Projelerinde analist, danışman ve yönetici olarak görevler üstlendi. Bilgi teknolojilerinin donanım, yazılım ve operasyon yönetim alanlarında ileri düzeyde yetkinlik sahibi olan Tepeköy, Türk Hava Yolları Bilgi Teknolojileri Dairesinin, uluslararası standartlarda güvenlik denetimi çalışmasında denetçi/danışman olarak görev aldı.

1999 yılından bugüne kurucusu ve Genel Müdürü olduğu BTG (Bilgi ve Teknoloji Grubu Ltd.Şti ASELSAN, Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport, Genelkurmay Akıllı Kart Merkezi, Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK MAM, TUBITAK UEKAE, TAI, TÜİK, TÜRKSAT gibi kurumlara yazılım ve teknoloji çözümleri sunmaktadır. Tepeköy BTG Ltd.Şti ile ABD’de Fortune 500’de yer alan yüksek teknoloji şirketi Axcelis Technologies için Üretim Malzeme Yönetim/Optimizasyon ve Karar Destek Sistemi sağlayan bir yönetim portalı geliştirdi.

ABD’de New York’ta yatırım finansmanı sağlayan yıllık 1.7 milyar USD’yi bulan 20.000 adet projeye finansman sağlayan ORIX Finance için Kredi Proje Performans Yönetim Destek Sisteminin hayata geçirilmesinde teknik proje yöneticisi olarak görev yaptı. Kuzey Amerika’da bulunan pamuk üreticileri için elektronik ortamda spot pamuk alım-satımı sağlayacak bir spot borsa sistemi inşa etti.

Union Bank of Jamaica için– SmartPlan Y2K - Proje Yönetim Portalı geliştirilmesinde Takım Lideri olarak vazife yaptı. DPT tarafından bilişim sektöründe yapılmış en iyi bilişim yol haritası ve fizibilite olarak atfedilen Orman Genel Müdürlüğü Orman Bilgi Sistemi (ORBİS) fizibilite ve yol haritası projesinin yine teknik ekip liderliğini üstlendi. 2013-2014 yıllarında Azerbaycan Tapu ve Kadastro İdaresi’nin Toprak Yönetim Sistemi Projesi’nin Program Yöneticiliğini yaptı.

Yücel Tepeköy’ün 2017’da Washington, D.C’de kurduğu LAYERMARK Incorporation şirketi ise, Federal, Eyalet ve Yerel Yönetimler için profesyonel hizmetler sağlama konusunda uzmanlaşmış bir coğrafi bilgi sistemleri çözüm şirketidir. LAYERMARK'ın, Washington D.C Su İdaresi tarafından aktik olarak kullanılan Olay ve Acil Durum Yönetim Sistemi, kısa bir süre önce Dünya Su Ödülleri Zirvesi'nde 2022 En İyi Akıllı Su Projesi ödülüne layık görülmüştür. Tepeköy’ün geçen yıl New York’ta kurduğu ve İcra Kurulu Başkanlığını yaptığı QULAK, Incorporation Şirketi ise Eğitim Teknolojileri alanında Dünya’nın en yenilikçi ve kapsamlı yapay zekâ tabanlı Bireysel Değerlendirme, İzleme ve Yetenek Yönetimi Çözümleri sunmaktadır. Hali hazırda QULAK altyapısı Türkiye’de Anadolu Üniversitesi’nin 50.000 aşkın öğrencisinin yapay tabanlı olarak değerlendirme ve izlenmesinde kullanılmaktadır.