Güvenlik Duyuruları

İmece Tasarruf Finansman olarak güvenliğinize önem veriyor, en güncel güvenlik uygulamalarını kullanıyoruz. Bunun yanı sıra, kişisel güvenliğiniz ve bilgilerinizin gizliliğini en yüksek seviyede tutabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı önemli konuları hatırlatmak isteriz.

 • Güvenliğiniz için 10 altın ipucuna ulaşmak için tıklayınız.
Zararlı Yazılım/Uygulama Üzerinden Gerçekleştirilen Dolandırıcılık Olaylarına Karşı Uyarı

Resmi uygulama marketleri (Google Play, App Store, Huawei AppGallery) dışındaki ortamlardan uygulama indirmeyiniz. Uygulama indirmeden önce şunlara dikkat ediniz:

 • Ödül, hediye çekilişi, para kazandırma vaadiyle uygulama yükletmek isteyen sahte sosyal medya reklamları, SMS ve e-posta iletilerindeki linklere tıklamayınız..
 • Gerçek uygulamaları sahtelerinden ayırt etmek için, indirmeden önce yüklenme sayısına, geliştiricisine, yorum ve beğeni adetlerine dikkat ediniz
 • Bazı sahte uygulamalar için sizden daha önce uygulamayı indirmiş olan kişiler uygulama hakkında yorum yazmış olabilir, yorumları okuyunuz. Hiç yorum olmaması da uygulamanın sahte olabileceğine önemli bir işarettir.
 • Sizi arayan kişilerin yönlendirmesi ile cihazınıza uzaktan erişim uygulaması indirmeyiniz.

Bilgisayarınızda, tablette veya Cep telefonunuza yeni bir uygulama kurduktan sonra cihazınızda aşağıdakilerden biri ile karşılaşırsanız, cihazınızda zararlı yazılım yüklü olabileceği için bir altta yer alan kontrolleri yapınız:

 • Bilgisayar, Telefon veya tabletinizde herhangi bir nedeni olmadan aniden yavaşlama, donma, ya da aşırı ısınma.
 • İşlem yapılmamasına rağmen pilde hızlı azalma.
 • Kullanılan uygulamaların ya da uygulama sekmelerinin istem dışı kapanması.
 • SMS bildirimlerinin gelen kutusunda görüntülenememesi.

Zararlı yazılım dan şüphelendiğiniz durumlarda aşağıdaki basit kontrolleri yaparak işlemlerinize daha güvenli şekilde devam edebilirsiniz:

 • Şüphelendiğiniz uygulamayı bulmak için Ayarlar/Uygulamalar menüsünden aratınız.
 • Uygulama bulunduysa, ilgili uygulama üzerine tıklayarak cihazınızdan güvenli bir şekilde kaldırınız.
 • Yasal uygulama marketlerinden indirilen anti-virüs uygulaması ile cihazınızı taratınız.

Tasarruf işlemi yaptığınız cep telefonunuz, tabletiniz ya da kişisel bilgisayarınızda virüs temizleme programı bulunduğundan ve programın güncel olduğundan emin olunuz.

Sahte Reklamlara Karşı Uyarı

Bilgi güvenliğiniz açısından, markaların unvan, logo ve kurumsal kimlik bilgileri taklit edilerek sahte kampanyalar düzenlenen sosyal medya reklamlarında yer alan linklere tıklamamanızı ve bu linkler aracılığıyla müşteri kodu ve kişisel bilgilerinizi, internet/mobil şube şifrenizi, cep telefonunuza gönderilen tek seferlik SMS işlem onay şifrenizi hiç kimseyle paylaşmamanızı önemle hatırlatırız. Kurumumuz tarafından hiçbir koşul ve durumda müşterilerimizden sözlü veya yazılı olarak bu bilgiler talep edilmemektedir

Sosyal medyada resmi marka hesap adımızın yanında onaylı olduğunu belirten "mavi onay işareti" bulunmaktadır. Bu işareti görmediğiniz hesaplara itibar etmeyiniz. Kurumumuzun onaylanmış tüm sosyal medya hesaplarına http://imecetasarruf.com adresindeki takip et butonundan ulaşabilirsiniz.

İmece Tasarruf Finansman Online Şubesi’ne erişim sağlamak için internet tarayıcınızın adres çubuğuna imecetasarruf.com yazıp buradaki “Online Şube” butonuna tıklayınız.

SMS, e-posta ile yönlendirildiğinizde ya da arama motorları üzerinden kurum sitesine giriş yaptığınızda sayfasının en üstündeki adres çubuğunda http://imecetasarruf.com adresinin yer aldığından emin olunuz. Sahte site sayfalarında kurum kanallarına giriş yaparken kullandığınız bilgilerde yer almayan cep telefonu, kart numarası, CVV2 gibi bilgiler sıkça istenir. Bu tür sayfalarla karşılaştığınızda bilgilerinizi kesinlikle girmeyiniz.

Dolandırıcılık Aramalarına Karşı Uyarı

Kurumumuzun güvenlik ekibinden aradığını söyleyen, kendilerini devlet görevlisi (avukat, polis, savcı, gibi) olarak tanıtan, sigorta, masraf, kart iadesi gibi gerekçelerle bankadan aradığını söyleyen ve şifre/kart bilgilerinizi paylaşmanızı/tuşlamanızı isteyen dolandırıcılar olabilir.

Şifre ve bilgi güvenliğiniz için;

 • Kart bilgileriniz, müşteri numaranız, internet/mobil şube şifreniz, kart şifreniz ve CVV kodunuz, cep telefonunuza gönderilen tek seferlik SMS işlem onay şifreniz size özeldir.
 • Kurumumuz tarafından hiçbir koşul ve durumda müşterilerimizden sözlü veya yazılı olarak bu bilgiler talep edilmemektedir. Dolayısıyla, sizi arayan ve şifreleriniz dahil olmak üzere bilgilerinizi paylaşmanızı/tuşlamanızı isteyen kişilere cevap vermemenizi, bu kişilerin yönlendirmesi ile kendi cihazınızdan tanımadığınız kişilere para transferi yapmamanızı önemle rica ederiz
Dolandırıcılık Bildirme İçin Uyarı

Herhangi bir şüpheli bir durumla karşılaşmanız durumunda hemen 444 1 999 İmece Tasarruf Finansman Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak bilgi veriniz.

Size ulaşabilmemiz için Kurumumuz sistemlerinde kayıtlı olan telefon ve e-posta bilgilerinizin her zaman güncel olduğundan emin olunuz.